| Features | Descriptions |
| Technical Features | |
| Supply Voltage | 24Vdc ( ±%20) |
| Power Consumption | 1W |
| Communication Port | 1x RS-485 |
| Program Installation/Configuration | 1x USB (Mini USB2.0) |
| Inputs | 16x Digital Inputs |
| Outputs | - |
| Reaction time | - |
| Operating Temperature | -10°C...+60°C |
| Storage Temperature | -20°C...+70°C |
| Mounting Type | Rail Mounting |
| Approvals | CE |








