Tecrübeyi Güvenle Buluşturan Teknoloji
Anasayfa       Haber ve Fuarlar       Haberler
Haberler
Uludağ Üniversitesi Bilgisayar Müh. Böl. Öğrencilerine Mikro-işlemci Dersi
Paylaş :   Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! E-posta Gönder WhatsApp'da Paylaş! LinkedIn'de Paylaş! Google+'da Paylaş!
27, 2018

Özellikle kendi yakın çevresindeki pek çok teknik Meslek Lisesi, Meslek Yüksek Okulu ve Üniversitelerin ihtiyaçlarına dokunarak bir çok gönüllülük projesini hayata geçiren EMKO Elektronik, kurumsal hedefleri doğrultusunda maddi ve manevi desteklerini sürdürmeye devam ediyor. Geleceğin mühendislerini ve programcılarını düzgün bir altyapı ile yetiştirmek adına, EMKO Elektronik Arge Merkezi Yöneticisi Erkan Egeli 2018 öğretim yılında Uludağ Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencilerine Mikro-işlemci dersleri vererek eğitimlerine destek veriyor.

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 3. Sınıf öğrencileri katılımıyla gerçekleşen derslerde, güz döneminde 2 ders teorik ve 2 ders uygulamalı olmak üzere ST 32L0538DISCOVERY geliştirme kitleri kullanılarak,  Cortex M0+ işlemcilerin özellikleri, assembler programlama dilinde ve C dilinde program yazılması, portların okunması, sürülmesi, ADC okumaları, Seri port haberleşmesi, kesmeler, zamanlayıcılar gibi konularda eğitim verilmektedir. Eğitimde içerik olarak "ARM University Program" ders programı ve notları kullanılırken,  ST 32L0538DISCOVERY kitleri ST firmasının Türkiye tedarikçisi EMPA tarafından Uludağ Üniversitesi Bilgisayar Bölümü'ne ücretsiz olarak temin edilmiştir.01