WEBCAM
İLE OKUMA


BARKOD
TARAMA CİHAZI İLE OKUMA
Lütfen size uygun olan işlem türü ile QR Barkod'unuzu okutunuz.


BARKOD
TARAMA CİHAZI İLE OKUMA

Lütfen barkod tabancanız ile QR Kodu okutunuz!
Barkodu okuttuğunuz anda sistem otomatik olarak taramayı başlatacaktır.


Lütfen Bekleyiniz!

GİRİŞ YAPIN
E-posta Adresi
:
Şifre
:
EN
Tecrübeyi Güvenle Buluşturan Teknoloji
Anasayfa     Kariyer     İK Süreçlerimiz
İK Süreçlerimiz
Çalışan Profili
AR-GE Merkezimizde; Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik-Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği bölümleri mezunu,

Elektronik ve Sensör Üretim Birimimizde; Elektrik, Elektronik, Mekatronik vb. bölümlerden Ön lisans, Teknik Lise mezunu,

Satış Pazarlama Birimimizde; Elektronik, Mekatronik vb. bölümlerden Ön lisans ve Mühendislik bölümü mezunu,

Satın-Alma Birimimizde; Elektronik, Mekatronik vb. Ön lisans ve Mühendislik bölümü mezunu çalışanlarımız görev almaktadır.

Muhasebe, İdari işler, İnsan Kaynakları, Bilgi İşlem Birimi, Kalite Sorumlusu gibi idari kadrolarımızda alanında yetkin eğitimler almış ve ilgili bölümlerden mezun çalışanlarımız bulunmaktadır.

İşe Alım
1986 yılından bu yana yetiştirdiği Türk Mühendisler ile tasarladığı ürünlerin satışını gerçekleştiren Emko Elektronik, başarma arzusu içinde olan, hedef odaklı çalışan, hem bir takım oyuncusu hem de sorumluluk alabilen adayları işe alma hedefleri ile hareket etmektedir. İşe alım sürecinde; şeffaf, kişisel haklara duyarlı ve yetkinliklerin ön planda tutulduğu görüşmeler gerçekleştirilmektedir. Kariyer siteleri, Emko Web sayfası ve İŞKUR aracılığı ile yayınlanan ilanlara başvuran adaylar, ilanda belirtilen kriterler dikkate alınarak iş görüşmesine davet edilir. İşe alım görüşmesi sonrası uygulamalı ve yazılı sınavlar tabi tutulan adaylar arasından “işe uygun aday” seçilmeye özen gösterilmektedir.

Görüşme ve sınav sonra görev teklifinde bulunulur.

Performans Değerlendirme
Yılda iki kez Haziran ve Aralık aylarında tüm çalışanlar için önceden belirlenmiş olan ölçülebilir, göreve özgü performans ölçütleri ile değerlendirme yapılır. Yılda bir kez beyaz yaka çalışanlar “öz değerlendirme formu “ ile kendi performanslarını değerlendirme fırsatı bulurlar. Tüm performans değerlendirmeleri sonucunda çalışanlarla geri bildirim görüşmeleri gerçekleştirilir. Şeffaf ve açık iletişim anlayışı ile çalışanın gelişimine katkıda bulunulması amaçlanmaktadır.

Elde edilen performans verileri çalışanın gelecek kariyer planını oluşturmada kaynak olarak kullanılmaktadır. Çalışanlarımızın kişisel motivasyonları ve potansiyelleri ile şirket hedefleri odak noktasına alınarak özgün tasarımlar ve çalışmalar yapılması sağlanmaktadır.

Eğitim
Yılda bir kez yayınlanan çalışanların talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda şekillenen eğitim planı çerçevesinde; mesleki içi, işbaşı uygulama eğitimleri, firma içi ve dışı özel eğitimler çalışanlarımıza sunulmaktadır. Aynı zamanda firma çalışanlarımız tarafından, meslek lisesi öğretmenlerine özel eğitimleri verilerek, potansiyel iş gücünü yetiştirecek olan eğitimcilerin eğitimi verilmektedir. Bunların yayı sıra; teknik gezi düzenlemek isteyen meslek lisesi ve meslek yüksekokulları, üniversite öğrencilerine gezi öncesi firma tanıtımı ve sektörel deneyim aktarımı içeren eğitim sunumları gerçekleştirilerek, potansiyel adayların Emko’yu tanımasına yardımcı olmak hedeflenmektedir.

Ücret ve Diğer Eklentiler
Yılda bir kez gerçekleşen performans değerlendirme sürecinin sonucunda elde edilen veriler ışığında bir kez ücret düzenlemesi gerçekleştirilmektedir.