Tecrübeyi Güvenle Buluşturan Teknoloji
Anasayfa       Haber ve Fuarlar       Haberler
Haberler
Emko Elektronik 8. Bursa Bilim Festivali – Science Expo çalışmalarında sponsor oldu
Paylaş :   Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! E-posta Gönder WhatsApp'da Paylaş! LinkedIn'de Paylaş! Google+'da Paylaş!
MAYIS 07, 2019

EMKO Elektronik, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BEBKA tarafından düzenlenen ve Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin ev sahipliğini yaptığı Bursa Bilim Şenliğine bu yıl da destek verdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Alinur AKTAŞ , Bilim Şenliği kapsamında gösterdiği desteklerinden dolayı EMKO Elektronik Genel Müdür Yardımcısı Sayın Duygu ISPALAR GÜNERİ 'ye plaket takdim etti.

 2-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen şenlikte, atölyelerdeki çocukların farklı alanlarda desteklenmesi, sahip oldukları el becerisi, yaratıcılık, hayal gücü, kendi potansiyellerini kullanmayı öğrenmeleri ve bilimsel konuları keşfetmelerini sağlayan bir ortam oluşturuldu. EMKO Elektronik, şenliğin kuruluşundan bu yana her sene olduğu gibi şenliğe Elektronik Atölyesi kurarak destek verdi.

Atölye için EMKO ELEKTRONİK Ar-Ge Merkezi tarafından tasarlanan 500 adet “Ledli Kutup Işıkları Devresi”  devresi hazırlandı ve tüm tasarım, programlama ve malzeme maliyetleri EMKO ELEKTRONİK ve destek veren tedarikçileri tarafından karşılandı. Çocuklara kolay ve anlaşılır bir dilde elektroniği sevdirmeyi amaçlayan EMKO ELEKTRONİK, atölyesinde şenliğe katılan 500 çocuğu bilime doğru uzanan eğlenceli bir yolculuğa çıkardı. EMKO Elektronik atölye standında  okul ve bireysel olarak katılım gösteren ilk öğretim ve orta öğretim öğrencilerine Mehmet Kemal Coşkunöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından lehim yapma konusunda kısa bir eğitim verildi. Eğitime katılan çocuklar, Meslek lisesi öğrencileri gözetiminde elektronik devreleri tamamlayarak animasyon devresini çalışır hale getirdiler. EMKO Elektronik atölye standında çalışmayı gerçekleştirmiş tüm çocuklara güzel bir anı olması için  'Fahri Elektronikçi' başarı sertifikaları verildi.

Bilim Şenliği'nin ilk günü gerçekleşen açılış töreninde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur AKTAŞ, şenliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini sundu, EMKO ELEKTRONİK adına teşekkür plaketini Genel Müdür Yardımcısı Sayın Duygu ISPALAR GÜNERİ aldı. Toplamda 4 gün süren şenlik boyunca keyifli anlar yaşandı.1 2 3 4 5 6 7