Tecrübeyi Güvenle Buluşturan Teknoloji
Anasayfa       Haber ve Fuarlar       Haberler
Haberler
Emko Elektronik, First Robotics Competition’a katılan öğrencilere sponsor oldu.
Paylaş :   Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! E-posta Gönder WhatsApp'da Paylaş! LinkedIn'de Paylaş! Google+'da Paylaş!
06, 2018

Uluslararası düzeyde gerçekleşen ve Türkiye’nin değişik illerinden 54 lisenin katılım gösterdiği First Robotics Competition (FRC) ’a bu yıl Emko sponsorluğunda Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden bir grup öğrenci, öğretmenleri ile katılımda bulundular.  Bursa’dan katılım gösteren tek okul olması ve ilk kez yarışıyor olmanın vermiş olduğu heyecanla öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz yaz tatili boyunca robot kiti üzerinde çalıştı. Sıralamada 5. kadar yükselen ekibimiz mekanik bir arıza sonucu yarışmada finallerde yedeğe kaldılar.
 
2018 First Robotics Competition İstanbul, 19-22 Ekim Fenerbahçe Ülker Sports Arena ve Etkinlik Salonunda Fikret Yüksel Vakfı tarafından düzenlendi. Etkinliğin amacı; lise çağındaki gençlerin bilim ve teknolojiye olan ilgilerini arttırmak, takım ruhunu, yardımlaşmayı ve sonuç yerine sürece odaklanarak, birlikte kazanmayı benimsemesi. Öğrencilerden, belirlenen oyun ve kurallar dahilinde robotlarını yapmaları, aynı zamanda kendi iş planlarını oluşturup kaynak bularak sürdürülebilir bir takım oluşturması beklendi. Dünya genelinde 26 ülkeden 3660 takımın katıldığı turnuvaya Amerika, Çin, Kanada, İsrail, Meksika ve Avustralya’dan sonra, Türkiye de 7. ülke olarak ev sahipliği yaptı.
 
Tecrübeli ve yurt dışı deneyimi olan okullar arasında kendi çabalarıyla hazırladıkları proje ile elde ettikleri bu önemli başarı için Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi’nin bilime gönül vermiş ve motivasyonunu hiç kaybetmemiş öğretmenleri ve öğrenci ekibini gönülden tebrik ediyoruz.


01 02 03 04