Tecrübeyi Güvenle Buluşturan Teknoloji
Anasayfa       Haber ve Fuarlar       Haberler
Haberler
TÜBİTAK 1004 İleri Teknoloji Programı Kapsamında ESTÜ’ni ziyaret ettik
Paylaş :   Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! E-posta Gönder WhatsApp'da Paylaş! LinkedIn'de Paylaş! Google+'da Paylaş!
27, 2018
Emko Elektronik’in de dahil olduğu TÜBİTAK 1004 Yüksek Teknoloji Projesi kapsamında Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin imkânlarını ve çalışmalarını yerinde görmek isteyen BUÜ yönetimi, Bursalı firmaların da katıldığı teknik inceleme gezisi düzenledi. TÜBİTAK tarafından ilk aşaması kabul edilen 1004 Yüksek Teknoloji Projesi’nin uygulama aşaması için işbirliği içerisinde oldukları kurumların teknik imkân ve kapasitelerini yerinde gözlemlemek üzere firmamızı temsilen Ayhan Ispalar, Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) akademisyenleri ve Bursalı firma temsilcileri Eskişehir Teknik Üniversitesi’ne (ESTÜ) işbirliği ziyareti gerçekleştirdiler.
 
ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu ise ziyarete ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirtti. Kısa bir süre önce kurulmalarına rağmen, önemli bilimsel çalışmaların içerisinde yer almak için gayret gösterdiklerini vurgulayan Rektör Döğeroğlu; önce Rektörlük Binası’nda misafirlerine üniversite hakkında sunum yaptı. Ardından da laboratuvarları gezdirerek teknik altyapı ve yürütülen projeler konusunda bilgiler verdi. Ziyarete Bursa’da faaliyet gösteren Emko Elektronik’in yanı sıra Durmazlar, Emre Makine ve Farba firmalarının temsilcileri de katıldı.


01 02