EtherCAT Gateway Modül
Haberleşme Modülü
EtherCAT Slave Cihazı
Sadece Free Run Modu desteği. Senkron modlar (DC Synchronization, Sync0/Sync1 Event Triggering) desteklenmemektedir.
PDO veri alanları sabit:
0x1A00 (Giriş PDO, TxPDO)
0x1600 (Çıkış PDO, RxPDO)
Her biri 512 byte veri alanı kapasitesine sahiptir.
PDO, Modbus eşleme (mapping) ve ESI dosyası üretimi için konfigürasyon yazılımı kullanılır.
EtherCAT Döngü Süresi (Cycle Time): Master tarafından belirlenir, önerilen minimum döngü süresi ≥1 ms
2 adet RJ45 Ethernet portu (IN ve OUT), 100BASE-TX, Full-Duplex
1 adet RS485 portu ile Modbus RTU Master haberleşme
Daisy Chain bağlantı desteği (Zincirleme bağlantı imkanı)
Slave Stack Versiyonu: SSC 5.13 tabanlı geliştirme altyapısı.
Mini USB 2.0 üzerinden mapping, parametre ve yazılım güncelleme (boot) imkanı.
DIP switch üzerinden Explicit Device ID (Belirgin Cihaz Kimliği) ayarlama imkanı
LED Göstergeleri: MS, NS, RS485, Ethernet bağlantı LED'leri Paylaş :
Sadece Free Run Modu desteği. Senkron modlar (DC Synchronization, Sync0/Sync1 Event Triggering) desteklenmemektedir.
PDO veri alanları sabit:
0x1A00 (Giriş PDO, TxPDO)
0x1600 (Çıkış PDO, RxPDO)
Her biri 512 byte veri alanı kapasitesine sahiptir.
PDO, Modbus eşleme (mapping) ve ESI dosyası üretimi için konfigürasyon yazılımı kullanılır.
EtherCAT Döngü Süresi (Cycle Time): Master tarafından belirlenir, önerilen minimum döngü süresi ≥1 ms
2 adet RJ45 Ethernet portu (IN ve OUT), 100BASE-TX, Full-Duplex
1 adet RS485 portu ile Modbus RTU Master haberleşme
Daisy Chain bağlantı desteği (Zincirleme bağlantı imkanı)
Slave Stack Versiyonu: SSC 5.13 tabanlı geliştirme altyapısı.
Mini USB 2.0 üzerinden mapping, parametre ve yazılım güncelleme (boot) imkanı.
DIP switch üzerinden Explicit Device ID (Belirgin Cihaz Kimliği) ayarlama imkanı
LED Göstergeleri: MS, NS, RS485, Ethernet bağlantı LED'leri Paylaş :
| Özellikler | Açıklamalar |
| Teknik Özellikler | |
| Besleme Gerilimi | 24Vdc ( ±%20) |
| Güç Tüketimi | 2W |
| EtherCat Portu | 2x RJ45 EtherCat |
| Program Yükleme/Konfigürasyon | 1x USB (Mini USB2.0) |
| Haberleşme Portu | 1x RS-485 |
| Çalışma Sıcaklığı | -10°C...+60°C |
| Depolama Sıcaklığı | -20°C...+70°C |
| Montaj Şekli | Raya Montaj |
| Kalite Belgeleri | CE |



